Ефективна духовна зброя

Час прочитання: 3 хвилин

Слава Ісусу Христу!

Дорогі друзі!

Те, що ми досвідчуємо сьогодні, є наслідком тотальної духовної деградації московитів, тому як християни ми повинні докладати й духовних зусиль, щоб ворог пішов із нашої землі.

В одному з попередніх дописів я написав про три найважливіші речі, які сьогодні повинні зробити християни, щоб наблизити нашу перемогу: навернутися до Господа, плекати єдність та навчитися довіряти одні одним, слухати / чути одні одних, бути вдячними. Сьогодні хочу сказати декілька слів про навернення, яке містить такі кроки, як покаяння, молитва, піст, милостиня.

Євреї означують покаяння словом «שׁוּב/ šûb» – дослівно «поворот». У Новому Завіті вжито грецький термін «μετάνοια / metanoia», тобто «зміна думки», «зміна мислення». На означення радикальної переміни життя – навернення – автори Нового Завіту послуговуються словом «ἐπιστρέφω / epistrephō». Отже, у всіх випадках ідеться про відновлення стану людини за первісним Божим задумом.

Йоан Хреститель почав свою проповідь із заклику до покаяння: «Покайтесь, бо наблизилося Небесне Царство» (Мт 3:2). Також «Ісус прийшов у Галилею і проповідував там Божу Євангелію, кажучи: “Сповнився час, і Царство Боже близько; покайтеся і вірте в Євангелію”» (Мр 1:15). Так само проповідь апостолів стартувала із заклику до оновлення життя: «Покайтеся й наверніться, щоб ваші гріхи були стерті» (Ді 3:19).

Друге − це молитва. Молитва є диханням душі, піднесенням нашого серця до Господа, зануренням у Нього, заглибленням усього нашого єства в Божий вимір. У молитві ми найбільше усвідомлюємо потребу в Бозі та нашу залежність від Нього. Це найкращий спосіб віддати Богові всі наші тягарі та смиренно запросити Його в наше життя. Ось тому св. Павло до переслідуваної спільноти в Солуні каже: «Моліться без перерви» (1 Сол 5:17).

Третє − це піст. Він допомагає нам вибудувати в нашому житті ієрархію цінностей. У часі посту ми вживаємо тільки те найнеобхідніше, що підтримує наше життя, але відмовляємося від усякого надміру. Піст прояснює погляд на життя. Постячи, ми просимо Бога про важливі речі, а серйозність наших прохань, нашу солідарність з іншими людьми як вияв нашої емпатії до них підтверджуємо відмовою від різних задоволень. Путін та московити опановані дияволом, і їхні дії це підтверджують, а Ісус сказав, що деякі види бісів виганяються тільки постом і молитвою (Мт 17:21).

І останнє – це милостиня, яка є реальним виявом любові до ближніх, це здатність бачити інших людей очима Ісуса Христа. У Нагірній проповіді Ісус каже: «Усе, отже, що бажали б ви, щоб люди вам чинили, те ви чиніть їм – це ж бо Закон і Пророки» (Мт 7:12). Ці слова називають золотим правилом – саме вони є основою нашого милосердного ставлення до наших потребуючих братів і сестер.

Коли ми спроможемося на ці прості, але вкрай важливі речі, тоді те, що неможливе в людей, стане можливим у Бога (пор. Лк 18:26).

Щиро Ваш

о. Юрій

2 коментарі до “Ефективна духовна зброя”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *