Духовна війна

Час прочитання: 4 хвилин

Слава Ісусу Христу!

Дорогі захисники України!

Дорогі сестри і брати!

Передусім дозвольте висловити сердечні слова подяки мужнім захисникам України – ваш подвиг та жертовність зберігають життя людей, а також дарують майбутнє людству. Так, саме всьому людству, бо сатанинські дії путіна та його сатрапів націлені на знищення всього нормального, людського, а отже, Божого. Злочинні намагання підірвати Запорізьку АЕС вказують на те, що путінці перебувають поза межами здорового глузду – їхня поведінка ірраціональна.

У перший день війни я вже сказав, що через дії путіна сатана показав своє лице. Тож, дорогі сестри і брати, ми повинні усвідомлювати, що маємо справу не просто з військовою агресією та жорстокістю росіян – маємо справу з діями сатани через конкретних людей. Ворог людського роду – сатана – хоче знищити нас, використовуючи як інструмент засліплених гординею та жадобою слави знелюднених осіб. Про це ще 2000 років тому сказав св. апостол Петро: «Будьте тверезі й чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти. 9. Противтеся йому, сильні вірою, відаючи, що таких самих страждань зазнають і брати ваші скрізь по світі. 10. А Бог усякої благодаті, що вас покликав до вічної своєї слави у Христі, Він сам, коли постраждаєте трохи, вас удосконалить, утвердить, зміцнить, утривалить. 11. Йому слава й сила по віки вічні! Амінь» (1 Пт 5:8–11).

Украй важливо розуміти, що тут ідеться не тільки про військове протистояння, а й про духовну війну. Фізична війна, яку розв’язав путін і його сатрапи, щоб спочатку знищити Україну, а потім підкорити решта цивілізованого світу, є нічим іншим, як наслідком духовного поневолення. Інакше кажучи, війна − це наслідок диявольського опанування путіна.

Беручи до уваги подібну ситуацію з переслідуваннями християн у І ст., св. Павло закликав ефесян: «Нам-бо треба боротися не проти тіла і крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. 13. Ось чому ви мусите надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години ви могли дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятися. 14. Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, одягнувшись у броню справедливости 15. і взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. 16. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. 17. Візьміть також шолом спасіння й меч духовний, тобто Слово Боже» (Eф 6:12–17). Отож наша боротьба не проти людей – біблійною мовою «тіла і крови», а проти «проти духів злоби в піднебесних просторах», які знайшли вмістилище в душах путіна та його посіпак.

Дорогі сестри і брати у Христі! Наші військові повинні тримати фізичну оборону та знищувати ворога, щоб той не знищив нас, а ті, які не тримають в руках зброї, мають вести духовну боротьбу – молитися про захист для наших воїнів і поразку ворогів. Я не маю на увазі, що воїни повинні воювати, а ті, які не воюють, – молитися. Молитися повинні всі. Проте ті, які не беруть участі у збройній боротьбі, повинні це робити набагато більше й інтенсивніше, цілим серцем, цілим єством, використовуючи кожну вільну хвилину.

Молитва може бути різна, але важливо, щоб вона була щира. Святий Павло рекомендує озброїтися Божим Словом, яке називає духовним мечем. Найпростіший шлях – читаймо псалми, усі, від початку й до кінця. Сам Бог їх надихнув, тому вони мають велику силу. Перед читанням можемо висловити Богові свої прохання: «Господи, захисти нас силою Твого Слова…» або подібні заклики.

Триваймо в молитві, бо «неможливе в людей − можливе в Бога» (Лк 18:26).

З нами Бог!

Слава Україні!

Слава Ісусу Христу!

Щиро Ваш о. Юрій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *