Про те, що нас дуже послаблює

Час прочитання: 4 хвилин

Cлава Ісусу Христу!

Дорогі друзі!

Сьогодні хочу сказати декілька слів про те, що не тільки послаблює нашу оборону, але й робить нас дуже вразливими духовно. Ідеться про нецензурну лексику – матюки, які заполонили наш інформаційний простір. Війна провокує багато негативних емоцій. Ми всі живі люди, тому інколи природно виходимо із себе, робимо помилки. Та якщо ми допустилися цих помилок, то, прийшовши до себе, маємо їх визнавати, а не виправдовувати.

Нормальну людину не може не шокувати спосіб спілкування російських окупантів зі своїми батьками – матюки, як виявляється, є природним способом комунікації між ними. Урешті, не дивно, що дегуманізовані рашисти не мають нормальної людської мови, бо якби мали, то не були б такими звірами.

Слово − це не тільки засіб комунікації, через слова люди пізнають самих себе, ближніх та Бога. Слово є містком у глибину наших сердець. За допомогою слова маємо зв’язок із зовнішнім світом і, що вкрай важливо, світом духовним.

Слово дуже важливе, бо Сам Бог створив наш світ Своїм Словом (Пс 32:6), підтримує цей світ Словом (Євр 1:3) і саме це Слово дасть оцінку вартості всього нашого життя в часі Останнього суду (Йо 12:48). Прийняти Боже Слово та життя згідно зі Словом означає прийняти Божий порядок у світі та визнати Бога Господом нашого життя. І навпаки – відкинення Божого Слова означає відхід від Світла, Правди і Життя, саме тому Ісус каже: «Хто Мене відкидає і слів Моїх не приймає, має той суддю свого: Слово, яке Я вирік, судитиме його Дня останнього» (Йо 12:48).

Ісус приходить у світ як Божественне Слово Отця, щоб спасти його Своїм навчанням, Своїм Словом. Бог хоче облагородити нас і перемінити нашу мову – наповнити її змістом з вічною вартістю. Натомість матюки − це своєрідне «антислово», свого роду прокляття, яке віддаляє нас від Бога й уможливлює дияволові доступ до наших душ. Коли ми хочемо вистояти й перемогти в цій війні, то повинні наблизитися до Бога, кріпитися в Ньому. Ми не можемо казати «З нами Бог» і водночас матюкатися, бо так ми віддаляємося від Бога.

Ісус каже: «З повноти-бо серця уста промовляють. 35. Добра людина з доброго скарбу добро виносить, лиха ж із лихого скарбу лихе виносить. 36. Кажу-бо вам: За кожне пусте слово, яке скажуть люди, дадуть відповідь Судного дня за нього. 37. Бо за словами твоїми будеш виправданий і за словами твоїми будеш засуджений» (Мт 12:34–37).

Євангеліє − це Добра Новина, проголошення Доброго Слова про нашу цінність у Божих очах, наше спасіння.

Читаючи Діяння апостолів, зауважуємо, що поширення християнства, тобто ріст Церкви, прямо пропорційний до проголошення та прийняття Слова (Ді 6:7; 12:24; 19:20; 28:30–31).

З огляду на це св. Павло у своїх посланнях часто говорить, щоб ми наповнювалися Божим Словом: «Слово Христове нехай у вас перебуває щедро: навчайтесь у всякій мудрості й напоумлюйте одні одних, співаючи Богові з подякою від свого серця псалми, гимни та духовні пісні» (Кол 3:16). Апостол також перестерігає: «Жадне погане слово нехай не виходить з уст ваших, а лише гарне, що може в потребі повчити, і щоб це вийшло на користь тим, які чують його» (Еф 4:29).

Слово Євангелія лежить в основі західної цивілізації. Відмова від життя за цим Словом, за словами Папи Венедикта XVI, рівноцінна руйнуванню автентичних коренів європейської цивілізації та підрізанню своїх духовних вен.

Рашисти хочуть знищити цю цивілізацію, десакралізуючи цінність життя людини, а також святість і цінність слова – це все ознаки сатанинського опанування. Поки московити не принесли нам у XX cт. цієї мертвої мови, наш народ цілком інакше виявляв свої емоції. Не дозвольмо цьому ракові пустити корені в наших серцях, бо в нас цілком інша дорога – дорога життя, дорога з Богом, дорога в майбутнє, у якому немає місця для мертвої та проклятої мови матюків.

З Богом!

Щиро ваш

о. Юрій

3 коментарі до “Про те, що нас дуже послаблює”

  1. Дякую,о.Юрію, ще моя бабуся казала колись мені, що москалі коли прийшли то навчили горілку пити та матюкатися.,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *