Тиждень після Неділі митаря і фарисея. Понеділок. Витримати до кінця (Мк 13:9-13).

Час прочитання: 4 хвилин

Lectio (читання)

«Зважайте на себе самих: вас видадуть на суди, битимуть по синагогах, ставитимуть перед правителями та царями з-за Мене – їм на свідоцтво. 10. А треба, щоб Євангелія була проповідувана спершу всім народам. 11. І коли вестимуть вас, щоб видати, не клопочіться, що будете говорити, лише кажіть те, що дасться вам на ту годину; не ви бо говоритимете, а Дух Святий. 12. Брат видасть на смерть брата, батько – дитину. Діти повстануть на батьків і смерть їм заподіють. 13. І ненавидітимуть вас усі за моє ім’я. Та хто витримає до кінця, – той буде спасенний».

Коментар до тексту

Ціла 13-та глава Євангелія від Марка містить т. зв. Апокаліптичний заповіт Ісуса, в якому йдеться про прийдешній політичний неспокій, природні лиха та переслідування учнів, і все це завершиться космічними катаклізмами та поверненням Сина Чоловічого (Ісуса). Перші вісім віршів 13-ї глави Марка ми пояснювали в контексті читання Євангелія у п’ятницю минулого тижня.

Текст сьогоднішнього читання − це продовження опису прийдешніх лихоліть та випробувань, які будуть настільки сильними, що навіть призведуть до поділів у сім’ях та родинах. Незважаючи на все це, учні Ісуса покликані до свідчення Доброї Новини усім людям на землі (пор. Мт 28:19), і в цьому їм допомагатиме Святий Дух.

Meditatio (розважання)

«Та хто витримає до кінця, – той буде спасенний». Господь щедро обдаровує Своїх дітей різними дарами. Так само Він запрошує усіх до участі в Його унікальному проєкті повернення світу до первісного задуму. Щоб розвивати Богом дані дари та брати участь у реалізації Божих задумів, з нашого боку потрібне відповідальне ставлення, терпеливість та постійність. Саме терпеливість та постійність зумовлюють сталий розвиток і приносять щедрі плоди.

Лінощі, страх, брак мотивації та усвідомлення важливості наших зусиль часто призводять до занепаду найпрекрасніших планів та чудових ідей. У спортсменів є такий вислів: «Порядок б’є клас», тобто йдеться про порядок, який є результатом тривалого періоду тренувань та вишколів. Для того, щоб осягнути певну ціль, потрібно тривалий час докладати чималих зусиль. Коли ж мова йде про духовні, вічні речі, як-от спасіння людини, тут ставки зростають ще більше, а поразка взагалі неприпустима, оскільки вона рівноцінна трагедії, яку неможливо описати словами.

Апостол Яків навчає: «Блаженний чоловік, що перетриває пробу, бо він, як буде випробуваний, дістане вінець життя, що Господь обіцяв тим, які Його люблять» (Як 1:12). Світ потребує свідчення нашого оптимізму та впевненості в тому, що Бог, у якого ми віримо, – Вседержитель, що Він − Початок і Кінець, що тільки Він, і ніхто інший, завжди ставить останню крапку. Тому наше завдання – щодня іти тим самим кроком у служінні Богові та ближнім і не оглядатися назад, не сходити на манівці та не розчаровуватися слабкістю інших. Навпаки, добре було б, щоб інші могли сказати про нас те саме, що св. Павло писав про свідчення перших християн у Солуні: «Маємо в пам’яті безперестанку діло вашої віри, труд вашої любови та терпеливість вашої надії на Господа нашого Ісуса Христа перед Богом і Отцем нашим» (1 Сол 1:3).

Oratio (молитва)

Ісусе, даруй мені ласку терпеливості та постійності у свідченні моєї віри…

Contemplatio (споглядання)

У посланні апостола Якова читаємо: «Будьте, отже, брати, довготерпеливі, аж до Господнього приходу. Ось хлібороб чекає терпеливо на дорогоцінний плід землі аж до дощів осінніх та весняних. 8. Терпіть і ви, скріпіть ваші серця, бо Господній прихід близький. 9. Не скаржтеся один на одного, брати, щоб вас не суджено. Ось суддя стоїть перед дверима. 10. Візьміте, брати, за приклад страждання і довготерпіння пророків, які говорили іменем Господнім. 11. Глядіть: ми називаємо блаженними тих, що страждання зносять. Ви чули про страждання Йова, і знаєте, як Господь завершив те, – Господь бо повний співчуття і милосердя» (Як 5:7-11).

7 коментарів до “Тиждень після Неділі митаря і фарисея. Понеділок. Витримати до кінця (Мк 13:9-13).”

  1. Марина Пайдич

    Дякую отець Юрій за Слово Боже. Прошу у Тебе Господи терпеливості в житті.Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *