21-й тиждень після П’ятидесятниці. Вівторок. Ісус проголошує Добру Новину (Лк 8:1–3)

Час прочитання: 5 хвилин

Lectio (читання)

«По тому Ісус проходив через міста і села, проповідуючи і звіщаючи Добру Новину про Царство Боже. З Ним були дванадцять 2. і деякі жінки, що були оздоровлені Ним від злих духів і недуг: Марія, звана Магдалина, з якої вийшло сім бісів, 3. Йоанна, жінка Хузи, Іродового урядовця, Сусанна та багато інших, що їм допомагали зі своїх маєтків».

Коментар до тексту

Текст читання дня є своєрідним вступом до восьмої глави Євангелія від Луки, в якому згадується, що Ісус проголошував Добру Новину, та підсумовується Його чудотворна діяльність через екзорцизми та зцілення. На знак вдячності багато оздоровлених служили Ісусові зі своїх маєтків.

Meditatio (розважання)

«По тому Ісус проходив через міста і села, проповідуючи і звіщаючи Добру Новину про Царство Боже. З Ним були дванадцять». Зважаючи на богословську місткість та насиченість, цей вірш можна було б дослівно передати так: «Відразу після цієї події (у домі фарисея, де жінка вмила ноги Ісуса та обтерла їх своїм волоссям – Лк 7:36–50) Ісус разом із дванадцятьма проходив від міста до міста та від села до села, урочисто проголошуючи та розповідаючи Добру Новину про те, як через Своє служіння Бог хоче усе привести до первісного задуму – встановити Боже Царство».

Ісус проходив усюди особисто – апостолів Він пошле на проповідь у наступній главі (Лк 9:1–6), а перед тим дасть їм приклад благовістування. Його проповідь була унікальною тому, що Він Сам був Доброю Новиною – Богом посеред людей. Для нас це означає, що ми можемо звіщати тільки те, що самі пережили, тобто досвід зустрічі з Ісусом – просто бути свідками.

Першим етапом служіння Ісуса було звіщення керигми – урочистого проголошення суті того, ким є Бог та ким є людина для Нього, що Бог зробив та продовжує робити для людини та що треба зробити людині, щоби з цього скористати. Рання Церква на першому етапі також проголошувала керигму, і це зумовило грандіозне поширення християнства, що підтверджує книга Діянь апостолів та послання Нового Завіту. Керигма була радісним свідченням про конкретні історичні факти, бо Євангеліє – це Добра Новина, а не добра порада.

Суть керигми сьогодні така: Бог є любов і любить нас як Своїх дітей; проблема полягає в тому, що гріх не дає нам змоги ані усвідомити цю любов, ані її пережити; предвічний Божий Син – Ісус Христос уже розв’язавцю проблему через Своє Воплочення, Життя, Смерть та Воскресіння і дарував нам нове життя, простивши нам усі провини; щоби прийняти цей дар спасіння, треба відповісти вірою, яка виявляється через навернення, тобто відречення від гріха і проголошення Ісуса Господом усього нашого життя; щойно Ісус стає нашим Господом – тоді Святий Дух починає керувати нашим життям, обдаровує нас численними дарами, які виявляються щедрими плодами у щоденному житті; переживаючи блаженства, живучи вірою і наслідуючи поставу Пречистої Діви Марії, ми потрохи зростаємо у Христі; позаяк кожен із нас отримує якийсь дар Святого Духа на спільну користь (пор. 1 Кор 12:7), то ми разом з іншими братами і сестрами живемо у спільноті Церкви, яка є Тілом Христа, служимо одні одним нашими дарами, свідчимо Ісуса перед світом та очікуємо на Його повернення.

Oratio (молитва)

Ісусе, дякую Тобі за дар спасіння та нового життя. Даруй мені благодать бути Твоїм свідком, щоб я міг з радістю проголошувати Добру Новину…

Contemplatio (споглядання)

У книзі Діянь читаємо, що після проповіді апостола Петра в день П’ятдесятниці навернулося 3000 осіб (Дії 2:41). Це стало можливим завдяки особистому свідченню колишнього рибалки та дії Святого Духа, який супроводжував проголошення – керигму Петра. Проблема сучасного християнства полягає в тому, що ми катехизуємо неєвангелізованих людей. Євангелізація полягає у звіщенні керигми – урочистому проголошенні того, щоб Бог зробив для світу через Страсті та Воскресіння Свого Сина. Тільки після того, як конкретна особа відповідає на це проголошення – приймає Ісуса як свого особистого Господа та Спасителя, можна починати катехизацію, яка пояснить людині деталі її віри та підкаже, як жити цієї вірою на щодень.

4 коментарі до “21-й тиждень після П’ятидесятниці. Вівторок. Ісус проголошує Добру Новину (Лк 8:1–3)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *